English

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Abstract


Investigation of the Alcohol Usage Habits of University Students by Logistic Regression Analysis
Alkol, dünyada bağımlılık yapan maddeler arasında başta gelmektedir. Ölüm oranı yüksek olan, elde etmesi kolay olan ve beraberinde başka bağımlılıklara da yol açan sağlık tehdididir. Üniversite hayatı alkol kullanımı ve bağımlılığı için riskli bir süreçtir. Birey olduğunu ispatlama yaşı olan üniversite döneminde, bulunduğu çevreye kolay uyum sağlama, alkol kullananlara özenme, kendini kaptırma benzeri davranışlarla öğrenci davranışlarında olumsuz durumlarla karşılaşılabilir. Bu yüzden öğrencileri alkol kullanmaya yönelten durumların bilinmesi önem taşımaktadır. Öğrencileri alkol kullanmaya yönelten etkenler bu çalışmada lojistik regresyon analizi ile araştırılmış ve sonuçlar yorumlanmıştır.

Keywords
Alcohol Use, Logistic Regression Analysis, Odds.


Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yeni İndeks

  Dergimiz Haziran 2021'den (Cilt 11, Sayı 2) itibaren EBSCO (Sosyal Bilimler Ululslararası indeksi) tarafından indekslenmeye başlanmıştır.


  Yayına Kabul Edilecek Bilimsel Alanlar

  Beşeri ve Sosyal Bilimler alanında makaleler yayınlayan JoHUT, hakemlik sürecindeki sorunlar nedeniyle ve TR Dizin v.b indekslerde taranma şartlarından biri olan belirli bir alana yönelik yayın yapma şartını yerine getirmek amacıyla alan sınırlamasına gitmektedir. Bu bağlamada, 2021 yılından başlayarak Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Resim, Müzik, Eğitim Bilimleri, Hukuk, Ekonomi, Ekonometri, Üretim Yönetimi, Maliye, Kamu Yönetimi, Muhasebe ve Finans, Dış Ticaret, İlahiyat alanlarındaki makaleler kabul edilmeyecektir.  Yazar ve hakemlere duyurulur.


  Eylül 2021 Sayısı

  Dergimizin Eylül 2021 Sayısı (Cilt: 11, Sayı:3) yayınlanmıştır. Tüm hakem ve yazarlarımıza katkıları için teşekkür ederiz.


Derginin Yeni Adı (2020 yılı 10. ciltten itibaren)
Journal of Humanities and Tourism Research
Derginin Eski Adı
Karabük Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi (2010-2020)
ISSN: 1309-436X eISSN:2147-7841 (2013-2020)

Adres :Journal of Humanities and Tourism Research
Telefon :0370 418 86 00 Faks :0 370 418 83 33
Eposta :nturker@karabuk.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri