English

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Abstract


Journalist, Novel-Story Writer, Writer as well as A Mystical Poet: Ömer Lütfi Mete
Ömer Lütfi Mete, who lived between 1950-2009, has also written novels, stories, essays and script writings as well a journalism. He has used the İslam religion an national values as inspiration in all his Works. Mete has got Ezan Sesi-Çizme, Balonya Tüneli, Çığlığın Ardı Çığlık, Asker ile Cemre, Yerden Göğe Kadar novels, Allahsız Müslümanlık trialbook. He also has got scenarions that are desingned for tv series such as Bizim Ev, Ekmek Teknesi, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Pusu, Kurtlar Vadisi Irak (cinema movie), Deliyürek, poems, brought his poems together in his work ‘Gülce’ in his this work, which consists of three divisions, there are poems bearing social criticism as well as poetry which he wrote who based on kept in back ground national values and based on understanding of art and religion, draws attraction with his critisim in his works.

Keywords
Ömer Lütfi Mete, mystic, poetry, religion


Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yeni İndeks

  Dergimiz Haziran 2021'den (Cilt 11, Sayı 2) itibaren EBSCO (Sosyal Bilimler Ululslararası indeksi) tarafından indekslenmeye başlanmıştır.


  Yayına Kabul Edilecek Bilimsel Alanlar

  Beşeri ve Sosyal Bilimler alanında makaleler yayınlayan JoHUT, hakemlik sürecindeki sorunlar nedeniyle ve TR Dizin v.b indekslerde taranma şartlarından biri olan belirli bir alana yönelik yayın yapma şartını yerine getirmek amacıyla alan sınırlamasına gitmektedir. Bu bağlamada, 2021 yılından başlayarak Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Resim, Müzik, Eğitim Bilimleri, Hukuk, Ekonomi, Ekonometri, Üretim Yönetimi, Maliye, Kamu Yönetimi, Muhasebe ve Finans, Dış Ticaret, İlahiyat alanlarındaki makaleler kabul edilmeyecektir.  Yazar ve hakemlere duyurulur.


  Eylül 2021 Sayısı

  Dergimizin Eylül 2021 Sayısı (Cilt: 11, Sayı:3) yayınlanmıştır. Tüm hakem ve yazarlarımıza katkıları için teşekkür ederiz.


Derginin Yeni Adı (2020 yılı 10. ciltten itibaren)
Journal of Humanities and Tourism Research
Derginin Eski Adı
Karabük Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi (2010-2020)
ISSN: 1309-436X eISSN:2147-7841 (2013-2020)

Adres :Journal of Humanities and Tourism Research
Telefon :0370 418 86 00 Faks :0 370 418 83 33
Eposta :nturker@karabuk.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri