English

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Özet


Davraz Dağı Kayak Merkezinin Ekoturizm Değerleri ve Eylem Planı
Türkiye’nin ve Isparta yöresinin en önemli kış ve kırsal turizm alanlarından birisi olan Davraz Dağı Kayak merkezi doğal kaynakları, ulaşım ve coğrafi özellikleri nedeniyle kış sporları dışında ekoturizm etkinlikleri açısından da önemli bir potansiyele sahiptir. Bu çalışmanın amacı, Davraz Dağı Kayak merkezi ve çevresinin ekoturizm açısından değerlendirilmesi ve geliştirilmesine yönelik eylem planı oluşturmaktır. Bu kapsamda sürdürülebilir ekoturizm eylem planı kapsamında amaç ve faaliyetler, alana uygun ekoturizm etkinlikleri (doğa yürüyüşü, dağa tırmanma, dağ bisikleti, bitki gözlem ve yaban hayvanı gözlem rotaları ve kamping alanları) önerilmiştir.

Anahtar Kelimeler
Davraz dağı, ekoturizm, kırsal turizm, Isparta.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yeni İndeks

  Dergimiz Haziran 2021'den (Cilt 11, Sayı 2) itibaren EBSCO (Sosyal Bilimler Ululslararası indeksi) tarafından indekslenmeye başlanmıştır.


  Yayına Kabul Edilecek Bilimsel Alanlar

  Beşeri ve Sosyal Bilimler alanında makaleler yayınlayan JoHUT, hakemlik sürecindeki sorunlar nedeniyle ve TR Dizin v.b indekslerde taranma şartlarından biri olan belirli bir alana yönelik yayın yapma şartını yerine getirmek amacıyla alan sınırlamasına gitmektedir. Bu bağlamada, 2021 yılından başlayarak Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Resim, Müzik, Eğitim Bilimleri, Hukuk, Ekonomi, Ekonometri, Üretim Yönetimi, Maliye, Kamu Yönetimi, Muhasebe ve Finans, Dış Ticaret, İlahiyat alanlarındaki makaleler kabul edilmeyecektir.  Yazar ve hakemlere duyurulur.


  Eylül 2021 Sayısı

  Dergimizin Eylül 2021 Sayısı (Cilt: 11, Sayı:3) yayınlanmıştır. Tüm hakem ve yazarlarımıza katkıları için teşekkür ederiz.


Derginin Yeni Adı (2020 yılı 10. ciltten itibaren)
Journal of Humanities and Tourism Research
Derginin Eski Adı
Karabük Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi (2010-2020)
ISSN: 1309-436X eISSN:2147-7841 (2013-2020)

Adres :Journal of Humanities and Tourism Research
Telefon :0370 418 86 00 Faks :0 370 418 83 33
Eposta :nturker@karabuk.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri