English

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Özet


İlişki Yönetimi: Turizm İçin Boyutlar
İlişki yönetimi, işletme analitik bir süreç olarak, turizm işletmeleriyle birlikte kavram olarak yavaş yavaş temel kazanacak, değer ve teklifler tarafından ilişki geri dönüşleri optimize edilecektir. Ama turizm pazarlaması ilişki boyutları henüz buna uygun değil. Bu çalışmada çeşitli boyutları benimseyerek bir turist ilişkileri yönetimi (TİY) kavramı geliştirmeyi amaçlamaktadır. TİY kavramının temeli, müşteri ilişkileri yönetimi (MİY) kavramı temel alınarak geliştirilmiştir. Ek boyutlar belirlenmiş ve test edilmiştir. Çalışmada ölçeğin güvenilirlik ve geçerlilik boyutları ile birleşmesi doğrulanmıştır.

Anahtar Kelimeler
Turist ilişkileri yönetimi, turizm, memnuniyet, hedef, sadakat, hizmet, kalite.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yeni İndeks

  Dergimiz Haziran 2021'den (Cilt 11, Sayı 2) itibaren EBSCO (Sosyal Bilimler Ululslararası indeksi) tarafından indekslenmeye başlanmıştır.


  Yayına Kabul Edilecek Bilimsel Alanlar

  Beşeri ve Sosyal Bilimler alanında makaleler yayınlayan JoHUT, hakemlik sürecindeki sorunlar nedeniyle ve TR Dizin v.b indekslerde taranma şartlarından biri olan belirli bir alana yönelik yayın yapma şartını yerine getirmek amacıyla alan sınırlamasına gitmektedir. Bu bağlamada, 2021 yılından başlayarak Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Resim, Müzik, Eğitim Bilimleri, Hukuk, Ekonomi, Ekonometri, Üretim Yönetimi, Maliye, Kamu Yönetimi, Muhasebe ve Finans, Dış Ticaret, İlahiyat alanlarındaki makaleler kabul edilmeyecektir.  Yazar ve hakemlere duyurulur.


  Eylül 2021 Sayısı

  Dergimizin Eylül 2021 Sayısı (Cilt: 11, Sayı:3) yayınlanmıştır. Tüm hakem ve yazarlarımıza katkıları için teşekkür ederiz.


Derginin Yeni Adı (2020 yılı 10. ciltten itibaren)
Journal of Humanities and Tourism Research
Derginin Eski Adı
Karabük Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi (2010-2020)
ISSN: 1309-436X eISSN:2147-7841 (2013-2020)

Adres :Journal of Humanities and Tourism Research
Telefon :0370 418 86 00 Faks :0 370 418 83 33
Eposta :nturker@karabuk.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri